Blog
Pondelok, 20 Jún 2011 13:54

60. výročie vzniku SEKONIC

Napísal SEKONIC Slovensko

60. výročie spoločnosti SEKONIC

V predvečer 60. výročia vstupu na trh s expozimetrami sa spoločnosť Sekonic naďalej zaväzuje napĺňať potreby a očakávania profesionálnych fotografov. Ponukou najinovatívnejších a najpokrokovejších expozimetrov na svete sa značka Sekonic snažila o vybudovanie postavenia lídra v tomto odvetví. Rástli sme a menili sme sa od našich skromných začiatkov, a radi by sme sa o niektoré z týchto zmien s vami podelili.

ryuichi mitani zakladatelVšetko začalo 16. júna 1951, kedy pán Ryuichi Mitani, vtedy ešte mladý muž, založil spoločnosť „Seiko Electronic Co. Ltd” so zameraním vývoj, výrobu a dizajn expozimetrov a systémov na čistenie selénu. V ten istý rok spoločnosť predstavila svoj prvý expozimeter L-1 pod značkou Sekonic. Do roku 1960 sa expozimetre značky Sekonic stali tak populárnymi, že spoločnosť zmenila svoj názov zo Seiko Electronic Co. Ltd na Sekonic Corporation, čo bolo živým svedectvom, že expozimetre Sekonic boli odkázané na úspech.sekonic L-1 first flashmeter

Spoločnosť v priebehu rokov ďalej rástla a v roku 1963 vstúpila na tokijskú burzu cenných papierov. Technická presnosť a obchodné skúsenosti z oblasti elektrotechnického priemyslu priviedli spoločnosť Sekonic k mnohým významným OEM klientom ako Copal a Konica. V roku 1974 získala spoločnosť Sekonic cenu „Good Design“ od Ministerstva medzinárodného obchodu a priemyslu za systémový expozimeter L-428. Spoločnosť Sekonic bola touto prestížnou cenou opätovne poctená v roku 1994 za model L-308B Flashmate. Počas nasledujúcich rokov spoločnosť Sekonic rozšírila svoje portfólio aj do iných oblastí, konkrétne priemyselných rekordérov, plotrov, snímačov optických značiek a rôznych iných meracích prístrojov.

V roku 1984 sa spoločnosti Sekonic dostalo celosvetového uznania, kedy NASA zvolila model L-518 Digipro X-1 pre misie raketoplánu Space Shuttle. So štartom prvého raketoplánu sa začala budúcnosť expozimetrov Sekonic – s populárnymi modelmi ako L-408 Multi Master v roku 1995 a L-508 Zoom Master v roku 1997.

L-518 vo vesmire

Začiatkom nového tisícročia spoločnosť Sekonic predstavila prvé expozimetre s rádiovým odpaľovaním na svete (L-358 Flash Master a L-608 Super Zoom Master) kompatibilné s jednotkami PocketWizard, ktoré okrem iných funkcií ponúkali bezdrôtové odpaľovanie a meranie svetelnej intenzity diaľkovo odpaľovaných zábleskových jednotiek.

Po evolúcii fotografického priemyslu a nástupe digitálneho záznamu predstavila spoločnosť Sekonic svoj záväzok voči potrebám profesionálneho fotografa. S modelmi L-558 DualMaster a následne L-308S začala spoločnosť Sekonic predstavovať expozimetre pripravené na digitálnu éru. V roku 2006 však Sekonic kompletne prepracoval účel expozimetra a predstavil prvé digitálne riešenie na „profiláciu expozície“, L-758 DigitalMaster. Séria L-758 je v súčasnosti lídrom produktového radu a vo svojej oblasti nemá konkurenta, pretože ponúka fotografom kombináciu hardvéru a softvéru, ktorá zaistí perfektnú kontrolu nad digitálnou expozíciou. Je to prvý skutočne digitálny expozimeter s množstvom skvelých funkcií, ktorý si zaslúžene vyslúžil prezývku „multifunkčný nástroj“. S modelom L-758 priamo z rysovacej dosky sa inžinieri spoločnosti Sekonic, naplnení vzrušením, podujali prelomiť ďalší míľnik v digitálnej oblasti. V roku 2008 sa tak zrodil prvý digitálny colorimeter na svete s bezdrôtovým odpaľovaním, ProDigi Color série C-500.

sekonic_flashmeter_expozimeter

V nedávnej dobe Sekonic zaregistroval postupné prepájanie odvetvia statických a pohyblivých obrázkov, a preto v roku 2010 prichádza s novými výrobkami ako L-308DC DigiCineMate. V súčasnosti spoločnosť Sekonic i naďalej prináša nové produkty pre profesionálnych fotografov a kameramanov. Všetci zo spoločnosti Sekonic máme za sebou dlhú cestu a pred nami množstvo ďalších kilometrov. Nedokázali by sme to bez verných ľudí, ktorí stoja za našou spoločnosťou, a preto vás, našich zákazníkov, pozývame s hrdosťou a vďačnosťou osláviť túto najšťastnejšiu udalosť.

Ak by ste chceli prejsť našou celou históriou s míľnikmi a obrázkami z minulosti spoločnosti Sekonic alebo sa dozvedieť viac o našom príbehu desaťročia po desaťročiach, navštívte nás prosím na stránke http://www.sekonic.com/Others/Company/AboutUs.aspx. Zúčastnite sa našich osláv a zašlite nám komentáre a spomienky na Sekonic. Dúfame, že ste si užili prechádzku našou históriou. 60 rokov je obrovský míľnik, a sme preto radi, že oslavujete spolu s nami.

logo_sekonic_pouzitie_brozura_webstranka

Ďakujeme vám, že ste sa pridali k oslave šesťdesiatich nádherných rokov spoločnosti Sekonic vo fotografickom priemysle a mnohých ďalších, ktoré ešte len prídu!

Kei Miyairi podpis signature

Kei Miyairi,
člen správnej rady a generálny riaditeľ spoločnosti Sekonic

Webové stránky:

www.sekonic.com
www.sekonic.sk

Aktuálne články z blogu

Blog Login

Prezeráte si:   ÚvodBlog
| + - | RTL - LTR